Дачия Форум

Избор между версиите на Дачия Логан

Дъра-бъра 100 чадъра или по друг начин казано, искам да си кажа мнението и да поговоря с някой...

Избор между версиите на Дачия Логан

Мнениеот topy_st » Нед Май Нед, 20 Май 2007 12:26:45 +0000, 2007 12:26 pm

След дълго лутане кой автомобил да избера и да направя най-накрая покупка на нов автомобил /избора е Дачия Логан/ сега дойде ред да се лутам между кои версии да избера, дали 1.5dci или 1.6 - 90к.с. или 1.6 - 105 к.с.
Ще очаквам вашите мнения. Като ориентир само ви споделям че въпреки намаленото шофиране през последната година, не навъртам по малко от 2200км. на месец. Благодаря предварително.
topy_st

Регистриран на: Съб Май Съб, 19 Май 2007 21:52:52 +0000, 2007 9:52 pm

Мнениеот Гост » Нед Май Нед, 20 Май 2007 12:51:42 +0000, 2007 12:51 pm

...привет колега и добре дошъл..... :wink:

...ето и моето скромно мнение: - ако джиткаш предимно в градски условия, не ти препоръчвам големият бензинов мотор - твърде голям ще ти е разхода, а и мощна кола за град едва ли ще ти е от полза.......малкият бензинов двигател е перфектен за градско, но е доста тромав и слаб за извънградско.....ако си почитател на високите скорости, в смисъл не да правиш рекорди с цел размазване в някой ТИР, а по скоро да си изпревариш като хората, да си поддърцаш 140 на магистралата свободно, естествено говорейки за извънградски преход, препоръчвам ти мощният бензинов мотор.....а и както предполагам знаеш, има малко по-така променени визия и глезотиики............

......за дизеловият агрегат аз лично съм пристрастен...уникален за мен двигател, който е подходящ както за градско, така и за извънградско шофиране - пъргав, достатъчно мощен, за да не се оплакваш, че е тромав, с перфектен разход.........само пример - наложи се да пътувам от София за Русе, като пътуването ми беше адски тежко, тъй като не се чувствах добре...бях с температура, гадеше ми се...общо взето едвам гледах - карах като учебна кола, с максимум 100 километра в час, като от време на време вдигах 110-120, за да изпреваря.....резултат - борд комп на 3.8 среден разход за около 480 изминати километра..........иначе на пълен догоре резервоар, с изминати 1100 километра смесено каране, дава 4.4 среден разход.........уникален показател лично за мен.....

Та да обобщим:

1.4 бенц - само за градски условия
1.6 бенц - идеален за извънгадско за младежи под 25 г.възраст / :twisted: /, но необоснован висок разход за градски условия, пред алтернативата на дизела
1.5 дизел - идеален за комбинирано шофиране....за хора, търсещи оптимално равновесие между показател разход / мощност.....

Пожелавам ти много късмет, успехи и незабравими преживявания с новият автомобил....

P.S....нещо под секрет - което дилърите от неудобство спестяват :lol: - махаш подглавниците, сваляш предните седалки, слагаш едно одеало над ръчната спирачка и става перфектно легло, на което се побират.....трима.....изключително удобно.... :lol: :lol: :lol:
Гост

Мнениеот Levran » Пон Май Пон, 21 Май 2007 08:06:52 +0000, 2007 8:06 am

Логан написа:...привет колега и добре дошъл..... :wink:

..............

Абсолютно прав си колега, няма спор :-)
Logan 1.5 dCi Laureate
седан, 65 к.с.
Аватар
Levran
Дачия маниак

Регистриран на: Пет Сеп Пет, 15 Сеп 2006 10:59:42 +0000, 2006 10:59 am

Назад към Общи приказки